Domates Tohumları »
M-1001 F1

» TYLCV
» Nematod
ve
» Fusarium Radicis'e
Yüksek töleranttır.

Hastalık Dayanımları

TYLCV Tomato yellow leaf curl virus HR
FORL Fusarium oxysporum f. sp. radicis lycopersici HR
N Nematod (Ma, Mi, Mj) HR
ToMV Tomato Mosaic Virus HR
Fol: 0-1 (US 1-2) Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici race 0-1 IR
V Verticilium HR

HR: Yüksek Direnç
IR: Orta Direnç

Yüksek dayanım (HR): Normal zararlı baskı düzeyi altında, duyarlı türlerle karşılaştırıldığında belirli bir zararlının büyümesini, gelişmesini ve/veya zarar vermesini yüksek seviyede engelleyen bitki türleri. Bu bitki türleri, ağır zararlı baskı düzeyi altında bazı semptomlar veya zarar belirtileri gösterebilir.

Orta düzey dayanım (IR): Belirli bir zararlının büyümesini, gelişmesini ve/veya zarar vermesini engelleyen ancak yüksek dirençli türlere kıyasla daha fazla semptom veya zarar belirtisi gösterme ihtimali olan bitki türleri. Orta düzey dayanımlı bitki türleri, benzer çevresel koşulları ve/veya zararlı baskısı altında hassas bitki türlerine kıyasla daha az ciddi semptom veya zarar belirtisi gösterir.

Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. ürünlere ait bilgilerin hazırlanmasında her zaman olduğu gibi titizlikle davranmış, söz konusu çeşitlerin hastalık dayanımlarının tespiti için uzun süreli testler ve gözlemler yapılmıştır. Tüm dayanımlar çeşitler için belirtilen patotipleri veya ırkları kapsamaktadır. Diğer ırklar veya patotipler çıkabilir veya gelişebilir. Bu bilgiler sadece rehberlik amacına yöneliktir. Kullanıcılar bu bilgileri yerel şartlarında kendi bilgi ve tecrübelerine göre uygulamalıdır. Tereddütte kaldığı durumlarda yerel şartların çeşitlere etkisini görmesi yönünde küçük deneme üretimlerini tavsiye ederiz. Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. bu bilgilerden kaynaklanan bir sorumluluğu kabul etmez.

Gaziler Mah. 205 Sok. No:1/A
Kepez/ANTALYA
+90 242 434 33 33
info@agrotektohum.com

Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Agrotek Tohumculuğa aittir, izinsiz kullanılamaz 2011 - 2020    /    Tasarım Ajansweb