Domates Tohumları »
MIZRAK F1

Dikim öncesi taban gübresi atılması tavsiye edilir.

Dönüme 2000 bitki (maksimum 2500 bitki) dikilmesi uygundur.

Damlama Gübre Uygulaması:

Uzun dönem yetiştiriciliğinde, dikimden 5.Salkımı ayırana kadar 16-8-24 gibi potas ağırlıklı bir gübrenin kullanılması, sonrasında dengeli (18-18-18 veya 20-20-20) gübre kullanılması tavsiye edilir.

Tepe alımından 2 hafta önce tekrar potasyumlu gübrelemeye geçilmesi tavsiye edilir. Kısa dönem yetiştiriciliğinde (6-7 salkım), 16-8-24 gübresi ile başlayıp bitirilmesi tavsiye edilir.

Bunlara ilaveten Kalsiyum, Magenzyum ve iz element (Demir, Çinko, Bor vs.) takviyesi yapılmalıdır.Hastalık Dayanımları

TYLCV Tomato Yellow Leaf Curl Virus IR
FORL Fusarium Oxysporum F. Sp. Radicis lycopersici IR
N Nematod (Ma, Mi, Mj) IR
ToMV Domates mozaik virüsü IR
Fol: 1-2 Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici IR
V Verticilium IR

HR: Yüksek Direnç
IR: Orta Direnç

Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. ürünlere ait bilgilerin hazırlanmasında her zaman olduğu gibi titizlikle davranmış, söz konusu çeşitlerin hastalık dayanımlarının tespiti için uzun süreli testler ve gözlemler yapılmıştır. Tüm dayanımlar çeşitler için belirtilen patotipleri veya ırkları kapsamaktadır. Diğer ırklar veya patotipler çıkabilir veya gelişebilir. Bu bilgiler sadece rehberlik amacına yöneliktir. Kullanıcılar bu bilgileri yerel şartlarında kendi bilgi ve tecrübelerine göre uygulamalıdır. Tereddütte kaldığı durumlarda yerel şartların çeşitlere etkisini görmesi yönünde küçük deneme üretimlerini tavsiye ederiz. Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. bu bilgilerden kaynaklanan bir sorumluluğu kabul etmez.

Gaziler Mah. 205 Sok. No:1/A
Kepez/ANTALYA
+90 242 434 33 33
info@agrotektohum.com

Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Agrotek Tohumculuğa aittir, izinsiz kullanılamaz 2011 - 2018    /    Tasarım Ajansweb