Domates Tohumları »
SÜPÜRGE F1

- Dikim öncesi taban gübresi atılması tavsiye edilir.

- Dönümde 2000 bitki (maksimum 2500 bitki) dikimi uygundur.

- 6. Salkımda tepe alınması tavsiye edilir.

Damlama Gübre Uygulaması:

İkinci salkıma ayırana kadar orta yüksek (15-30-15 veya 10-52-10) gübre verilmeli, dördüncü salkıma ayırana kadar dengeli (18-18-18 veya 20-20-20) gübre, daha sonrası için ise potasyum ağırlıklı (16-8-24 veya 15-5-30) gübre tavsiye edilir.

Bunlara ilaveten Kalsiyum, Magnezyum ve iz element (Demir, Çinko, Bor v.s.) takviyesi yapılmalıdır.Hastalık Dayanımları

TYLCV Tomato Yellow Leaf Curl Virus IR
FORL Fusarium Oxysporum F. Sp. Radicis lycopersici IR
N Nematod (Ma, Mi, Mj) IR
ToMV Domates mozaik virüsü IR
Fol: 1-2 Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici IR
V Verticilium IR

HR: Yüksek Direnç
IR: Orta Direnç

Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. ürünlere ait bilgilerin hazırlanmasında her zaman olduğu gibi titizlikle davranmış, söz konusu çeşitlerin hastalık dayanımlarının tespiti için uzun süreli testler ve gözlemler yapılmıştır. Tüm dayanımlar çeşitler için belirtilen patotipleri veya ırkları kapsamaktadır. Diğer ırklar veya patotipler çıkabilir veya gelişebilir. Bu bilgiler sadece rehberlik amacına yöneliktir. Kullanıcılar bu bilgileri yerel şartlarında kendi bilgi ve tecrübelerine göre uygulamalıdır. Tereddütte kaldığı durumlarda yerel şartların çeşitlere etkisini görmesi yönünde küçük deneme üretimlerini tavsiye ederiz. Agrotek Tohumculuk Ltd. Şti. bu bilgilerden kaynaklanan bir sorumluluğu kabul etmez.

Gaziler Mah. 205 Sok. No:1/A
Kepez/ANTALYA
+90 242 434 33 33
info@agrotektohum.com

Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Agrotek Tohumculuğa aittir, izinsiz kullanılamaz 2011 - 2018    /    Tasarım Ajansweb